Magazin előfizetés
Kép
Lélek

„Pár nap, amikor megszűnik minden más, része vagy a természetnek, kiszolgáltatva minden erejének” – Lubics Szilvia a Race Across Scotland teljesítőjeként mesél

Szilvi 3 nap 13 óra és 4 perc alatt tette meg a 354 kilométeres versenyt Skócia nyugati partjától a keletiig, a hetedik helyen ért célba a nők között.

2023. augusztus 21.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia lett a női győztes az antarktiszi ultramaratonon

Összesen 43 indulóból a hatodik helyen végzett Szilvi, a 18 fős női mezőnyben pedig az első helyet szerezte meg!

2022. december 2.

Kép
Hírek

„Fél lábbal már a hóban vagyok, de fél lábbal még Moabon ragadtam“ - exkluzív interjú Lubics Szilvivel

Az emberfeletti teljesítmény kategóriában nem hiába aratott győzelmet Lubics Szilvi a Runner’s World által a Global Running Day alkalmából meghirdetett közönségszavazáson nyár elején, hiszen legutóbbi versenyén, Moab 240-en azt is bebizonyította, hogy közel 400 km-en keresztül is lehet élvezni a futást.

2022. október 31.

Kép
Edzés

Lubics Szilvi 5 tippje aszfaltról terepre váltóknak

Ha eddig főként aszfalton koptattad a cipőd talpát, ám a közelgő tél miatt megfordult a fejedben, hogy terepre merészkednél, akkor meríts bátran Lubics Szilvi tapasztalataiból, és fogadd meg a tanácsait a tökéletes élményekért!

2022. október 26.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia dobogós lett a Moab 240-en

Az amerikai Utah államban lévő kisvárosról, Moabról elnevezett 240 mérföldes, azaz 383 kilométeres terepultra teljesítésére 86 óra 32 percre volt szüksége Szilvinek, aki ezzel az eredménnyel a női mezőny harmadik helyén végzett.

2022. október 11.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia a Moab 240-es futással iskolának is gyűjt

Az ultramaratonista pályafutásának eddigi legnagyobb kihívására vállalkozik: a Moab 240 versenyen 5 nap alatt közel 400 kilométert kell teljesíteni extrém körülmények között.

2022. szeptember 20.

Kép
Hírek

Hétvégén elütötték Lubics Szilviát egy országúti versenyen

Szerencsére komoly sérülés nem érte, ám a hír nagy port kavart, ami persze nem csoda, hisz látatlanul, információk nélkül is szeretnek véleményt formálni az olvasók, ráadásul a futók valami miatt alapvetően komoly frusztrációt okoznak az utakon közlekedők számára.

2021. szeptember 7.

Kép
Edzés

„Futok tovább, amíg élvezem, amíg erőt ad…”- beszélgetés Lubics Szilviával a visszatéréséről

„Tudtam, hogy bárhogy is alakul az életem, akárhányszor is állok még dobogón (vagy sem), ezt sosem hagyom veszni. Visszatérek! Futok tovább, amíg élvezem, amíg erőt ad; futok, amíg örömömet lelem benne. Futok, de nem a csúcsokért, a győzelmekért, hanem mert egyszerűen szeretem.”

2021. június 11.

Kép
Hírek

Elmarad az idei Spartathlon

A szervezők szűkszavú közleménye tegnap jelent meg a hírrel kapcsolatban.

2020. szeptember 4.

Kép
Hírek

Beindult a futóélet: Csécsei Zoltán és Lubics Szilvia nyerték a hétvégi UTT-126-ot

Az UTT-126 a koronavírus miatti korlátozások enyhítése óta az első ultratávú futóverseny, amelyet megrendezhettek.

2020. július 6.

Kép
Edzés

„Nem látjuk a végét és szinte napról napra változik minden”

Mondja Lubics Szilvia háromszoros Spartathlon győztes, kiváló ultrafutónk a koronavírus okozta helyzetre reagálva.

2020. március 25.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia a Bigfoot 200 Endurance Run céljában!

Lubics Szilvi sikeresen célba ért a 330 km-es amerikai terepfutó versenyen.

2019. augusztus 13.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia nem indulhatott az Ultra Gobin, de sikerrel átnevezett a Bigfoot 200-ra

Két nappal a lesújtó hírt követően derült ki, hogy Szilvi elindulhat az amerikai kontinensen, a Bigfoot 200 Endurance Run eseményen.

2019. augusztus 6.

Kép
Hírek

Ultra Gobi: nem indulhatnak külföldi futók a kínai extrémfutáson

Pontosan egy héttel a verseny rajtja előtt, a szervezők törölték a külföldi versenyzők indulási lehetőségét az Ultra Gobin.

2019. augusztus 2.

Kép
Hírek

Lubics Szilvia a Góbi sivatagban fut 400 km-t augusztus végén

Szilvi részt vesz az Ultra Gobi elnevezésű versenyen – ezt ma jelentette be támogatói társaságában. A 400 kilométeres, külső segítség nélkül teljesítendő non-stop verseny az egyik legkeményebb kihívás lehet az eddigi vállalásai közül.

2019. június 19.

Kép
Hírek

4 Deserts Namib Race - Lubics Szilvia a célban!

Lubics Szilvia célba ért a 4 Deserts sorozat Namíbiában megrendezett versenyén. Szilvi a harmadik helyen futott be a női mezőnyben!

2019. május 4.

Kép

Anyák napi hangolódó – Lubics Szilviával

Mielőtt még nekivágott volna a Namib-sivatagnak, Lubics Szilvia megosztotta velünk a futás és anyasággal kapcsolatos gondolatait. Ma egyébként pihenőnapja volt a tegnapi 85 km-es menet után, de holnap folytatódik a verseny, még 2 nap van hátra.

Kép

4 Deserts Namib Race: Lubics Szilvia 250 km-t fut a Namib-sivatagban

A hét elején vágott neki annak a hosszú útnak Lubics Szilvia, melynek célja az április 28-án rajtoló 4 Deserts sorozat Namib-sivatagban rendezett versenye, ahol 250 km vár a három gyermekes ultrafutó kiválóságunkra.

Kép

Ultratábor A’la Za’la: ott voltam, futottam, fotóztam

Idén is meghívást kaptam a Lubics Szilvia által szervezett ultrafutó táborba, amely már a hetedik születésnapját ünnepelte.

Kép
Hírek

"Amikor befutottam a célba, olyan extázist éreztem a lelkemben, mint futóversenyen még soha" - Lubics Szilvia élményei az Atacama Crossingról

Lubics Szilvai 6 napot töltött a chilei Atacama-sivatagban, ez idő alatt pedig 250 kilométert tett meg, igazán kemény körülmények között.

2018. október 8.

Kép
Hírek

Atacama Crossing: Mi történt eddig Lubics Szilviával a chilei ultrán?

Lubics Szilvia megint egy különleges versenyen vesz részt, ez pedig nem más, mint az Atacama Crossing. Ma már harmadik napja van a sivatagban.

2018. október 2.

Kép
Lélek

Így marad motivált Lubics Szilvia - Tanulj tőle!

A futás boldogabbá tesz - ez nem újdonság. Azonban minden futónál eljön az a pillanat, amikor nehezére esik felhúzni a futócipőt - még akkor is, ha tudja, hogy pozitív hatással van a szervezetére a mozgás.

2018. április 16.

Kép
Hírek

Kiderült, kik állnak majd rajthoz az idei Spartathlonon a magyar futók közül!

Tegnap éjszaka sorsolták ki, kik indulhatnak majd a történelmi versenyen.

2018. március 9.

Kép
Edzés

Ultratábor a’la Za’la 6. - Szasza Lubics Szilvi edzőtáborában járt

Végy bő négy tucat futóembert, foglalj le egy alkalmas szálláshelyet számukra, gondolj ki jó néhány futóútvonalat a környéken, szervezz pár kiegészítő programot a futásmentes időszakra, s már kész is a futótábor. Lubics Szilvi valami ilyesmit csinál, immár hatodik éve.

2018. február 27.

Kép
Hírek

Ma reggel elrajtolt az idei Spartathlon!

Az Athén és Spárta közti 246 km-es távolságot idén 23 magyar futó készül teljesíteni.