Magazin előfizetés
Kép
Hírek

A 2023-as London Marathon legfontosabb eseményei és eredményei

Kelvin Kiptum minden idők második leggyorsabb maratonját futotta, Sifan Hassan pedig legendás hajráját át tudta ültetni a maratoni futás céljába, ennek köszönhetően győzött is!

2023. április 23.

Kép
Lélek

Öt kilométertől a World Marathon Majors versenyek és Ironmenek céljáig – Waller Gabival beszélgettünk

Rákóczi Gabriella vagy, ahogyan angol férjével való házasságkötése óta hívják, Gabriella Waller, 2011-ben költözött Angliába. Pár évre rá futni kezdett a testvérével, majd három évnyi szorgos kilométer- és adománygyűjtésnek köszönhetően egy World Marathon Majors (WMM) érem tulajdonosa lett. Közben fájdalmas tragédia árnyékolta be az életét, a gödörből, melybe került, komoly triatlonos álmai segítették ki.

2023. április 11.

Kép
Hírek

Eliud Kipchoge pályacsúcsot tervez a Boston maratonon

Két hét múlva, április 17-én rajtol az idei Boston maraton. A maratoni világcsúcstartó, Eliud Kipchoge első idei célja, hogy a 127. alkalommal megrendezésre kerülő versenyt pályacsúccsal megnyerje.

2023. április 3.

Kép
Hírek

Eliud Kipchoge bejelentette következő versenycélját, indul a 2023-as Boston Marathonon

A világcsúcstartó, kétszeres maratoni olimpiai bajnok első alkalommal áll rajthoz Bostonban, célja pedig nem más, mint gyarapítani a győzelmek sorát a World Marathon Majors versenyeken.

2022. december 5.

Kép
Hírek

Eliud Kipchoge négy év után újra maratont fut Berlinben

Utoljára 2018-ban állt rajthoz a német főváros maratonján a 37 éves kenyai futó, éppen akkor, amikor az azóta is élő 2:01:39-es világcsúcsot elérte.

2022. július 11.

Kép
Hírek

Peres Jepchirchir és Evans Chebet nyerték a 126. Boston Maratont

Nem adták könnyen a győzelmet a tavaly olimpiai bajnoki címet nyert Peres Jepchirchir-nek a mai Boston Maratonon. Aki látta a verseny utolsó pár száz méterét, vélhetően nem feledi a befutót!

2022. április 18.

Kép
Hírek

Eliud Kipchoge és Brigid Kosgei nyerték a Tokió Maratont

Kipchoge pályafutása harmadik leggyorsabb maratonját futotta, Kosgei pedig a női idők harmadik leggyorsabbjával ért célba.

2022. március 6.

Kép
Hírek

Shalane Flanagan eddig öt maratont hibátlanul teljesített az őszi WMM sorozatból

Mindez azt jelenti, hogy már csupán egyetlen futás vár rá, még pedig november 7-én, New Yorkban.

2021. október 19.

Kép
Hírek

Vasárnap és ma délelőtt a World Marathon Majors sorozat két nagy amerikai versenyét rendezték

Chicagoban az etióp Seifu Tura és a kenyai Ruth Chepngetich nyertek, a mai Boston Maratonon pedig a kenyai Benson Kipruto és honfitársa, Diana Kipyogei állhattak fel a dobogó legfelső fokára.

2021. október 11.

Kép
Hírek

Minden, amit a vasárnapi Chicago Maratonról tudni érdemes

Október 10-én, vasárnap közel 35 000 futó rajtol a chicagói Grant Parkból, hogy teljesítse a klasszikus távot. Az útvonal sík, a gyors idők pedig emiatt szinte garantáltak.

2021. október 8.

Kép
Hírek

Joyciline Jepkosgei és Sisay Lemma nyertek Londonban

Az idei női mezőny erejét mutatja, hogy az első öt befutó 2:19-en belüli eredménnyel ért célba. Ezzel minden idők legerősebb TOP 5-ös befutóját láthattuk.

2021. október 3.

Kép
Edzés

Sík útvonalával, izgalmas történelmi látnivalóival és bőséges pénzdíjaival a London Maraton igazán vonzó az elit futók számára is

A világ egyik legnagyobb versenye, a brit főváros maratonja október 3-án, vasárnap kerül megrendezésre, a koronavírus-járvány kitörése óta először állhat rajthoz ismét az amatőr mezőny is.

2021. szeptember 30.

Kép
Hírek

Shalane Flanagan visszatér a versenyzés világába - 42 nap alatt hat maratont szeretne futni!

A 40 éves futónő 2019-ben jelentette be, hogy befejezi profi futókarrierjét, ám idén ősszel mégis visszatér egy igen komoly kihívást vállalva.

2021. szeptember 27.

Kép
Hírek

A jövő évi London Maratont is ősszel rendezik és nem a hagyományos időpontban

Ez lesz a harmadik egymást követő év, amikor a brit főváros legnagyobb maratonját nem áprilisban tartják.

2021. szeptember 16.

Kép
Hírek

Törölték a Chicago Maratont, ezzel a harmadik nagy amerikai maraton is elmarad

A World Marathon Majors sorozat amerikai versenyei közül Chicago az utolsó a sorban a törölt versenyeket illetően.

2020. július 14.

Kép
Hírek

Törölték a Boston Maratont az idei évre

A versenyt áprilisról szeptemberre halasztották, de a szervezők mostani bejelentése alapján az idei évre végleg törölték a világ legidősebb újkori maratonját.

2020. június 5.

Kép

Falfestményt készíttetett a New York Maraton szervezői stábja az idei versenyre, mely az útvonalon látható

A falfestményen megelevenedik a verseny színessége és mozgalmassága a járókelők és persze a futók számára.